Një surprizë e tifozëve në klasiken e futbollit shqiptare është menduar për të shtunën në Loro Borici.

Gjithcka e menduar në perfeksion, por te mbeshtetur nga ish deputeti Bardh Spahia.

Një baner gjigant, i rrallë për stadiumet shqiptarët e ndoshta edhe më gjërë në rajon është vendosur në tribunën e stadiumit “Loro Boriçi”.

Baneri, raporton Vizion Plus, është mbështetur nga ish deputeti demokrat I Shkodrës Bardh Spahia.

Ai vjen si një shenjë inkurajimi për ekipin dhe jo vetëm para klasikes së futbollit shqiptar që luhet këtë fundjave mes Vllaznisë dhe Tiranës.

Baneri është me permasat 110 me 25 meter me simbolet kuqeblu dhe me mbishkrimin në anglisht ( ndoshta jo gjetja më e mirë e mundshme): Një ekip, një ëndërr , luftoni për të!

Kuqezinjte janë në vendin e parë të kategorisë superiore dhe ëndërrojnë të fitojnë titullin kampion edhe pse Partizani në javët e fundit është afruar ndjeshëm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *