Përfundojnë tre sfidat e para të startit të Kategorisë Superiore. Në ndeshjet më të rëndësishme Tirana mundi Kukësin me rezultatin 2 me 0.

 

Fitore e lehtë e bardhebluve që hasën pak rezistencë nga rivalët për titullin kampion. Ndeshja mes këtyre dy skuadrave u zhvillua në stadiumin e Korçës.

 

Ndërkohë, në Kamëz, Kastrioti si ekip vendas, mposhti Partizanin me rezultatin 2 me 1. Në duelin tjetër, Bylis dhe Laçi u ndanë me një barazim 1 me 1.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *