Një ngjarje me viktima u regjistrua këtë të diel në Itali.

 

Kabina e teleferikut u shkëput nga kavoja dhe për pasojë, tetë pasagjerë humbën jetën.

 

Mediat italiane shkruajnë edhe për dy fëmijë të plagosur rëndë, që ndodhen në spital në Torino.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *