Subscribe

Kryeministri Edi Rama renditi këtë të enjte në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare edhe kandidatët për anëtarë në Kryesinë e Partisë Socialiste. Rama bëri me dije se janë dy lista, njëra e përbërë nga burra dhe tjetra nga gra.

 

10 socialistët që kandidojnë për 6 vende janë:

 

Pandeli Majko

Erion Brace

Ditmir Bushati

Ilir Beqja

Arben Pëllumbi

Eduard Shalsi

Armand Subashi

Fatmir Xhafaj

Pjerin Ndreu

Ervin Dema

 

Ndërsa 10 socialistet në garë për anëtarësinë janë:

 

Ogerta Manastirliu

Belinda Balluku

Olta Xhaccka

Ermonela Felaj

Evis Kushi

Milva Ekonomi

Mimi Kodheli

Klotilda Ferhati

Blerina Gjylameti

Almira Xhembulla

Leave a Reply

Your email address will not be published.