Meksikani i “çmendur” niset nga Meksika për në Kanada me një motor elektrik

Motoçikletat elektrike nuk kanë arritur ende në të njëjtën pjekurinë teknike si makinat me bateri. Sidoqoftë, kjo nuk do të thotë se nuk është e mundur të udhëtosh as për distanca të rëndësishme. Harley-Davidson LiveWire është një model i lindur për përdorim të qytetit ose më së shumti për udhëtime të vogla, por kjo nuk do të thotë se me programimin e duhur nuk është e mundur të bëni shumë më tepër. Diego Cardenas, për të festuar 50 vjetorin e lindjes, dëshironte të ndeshej me një udhëtim të gjatë midis Meksikës dhe Kanadasë në bordin e mjetit të tij me dy rrota.

Nuk është as hera e parë që dikush arrin të bëjë një udhëtim të gjatë me këtë motor elektrik. Në muajt e fundit, një gjerman kishte mbuluar mbi 1.700 km në 24 orë. Por ajo që është bërë kohët e fundit nga Diego Cardenas tregon edhe një herë sesi është e mundur të udhëtosh me këto automjete, duke qenë vetëm pak i kujdesshëm duke planifikuar mirë ndalesat. Duke folur për motoçikletën amerikane, duhet të mbahet mend se autonomia e saj është 235 km, e cila, megjithatë, është ulur në pak më shumë se 150 km, ndërsa ruan shpejtësinë e autostradës.

Rruga ishte afro 1.300 milje, ose pak më shumë se 2,000 km, përmes Kalifornisë, Oregonit dhe shtetit të Uashingtonit. Udhëtimi u ndërmor pa nxituar, brenda pak më shumë se një jave, duke përdorur stacionet Charge Point dhe Electrify America që ju lejojnë të rimbushni shpejt motorin.

Një sfidë me të vërtetë e madhe nga ana e Meksikanit.

Motorola 5G zbulohet nga leaker të jashtëm

Motorola Moto 5G tashmë është shumë afër prezantimit të tij. Për momentin nuk ka asgjë zyrtare, por në këto orë arrin informacione të reja për të kompletuar identitetin e pretenduar të pajisjes. Certifikimi FCC konfirmon përputhshmërinë me rrjetet 5G që emri tashmë sugjeron, përveç lidhjes NFC, Wi-Fi 5GHz e shumë të tjera.

Certifikimi TUV Rheinland, nga ana tjetër, shoqëron modelin LZ50, të cilit duhet t’i përgjigjet Moto G 5G, një bateri 5000 mAh me një ngarkesë të shpejtë 20W. Karakteristikat që rrumbullakojnë identifikimin e pajisjes, duke shtuar të dhënat e shpalosura nga rrjedhjet e mëparshme, të cilat gjithashtu përfshinin prezantime për të përfaqësuar modelin e saj.

Ne po flasim për një smartphone që duhet të montojë një ekran 6.7 inç 2K me një ritëm të rifreskimit prej 90 Hz, një aparat të pasëm katërfish (48 + 16 + 8 + 5 MP), një kamerë të përparme të dyfishtë të tipit punchole (8 + 2 MP), 4 GB RAM dhe 64 GB memorue. Sidoqoftë, më shumë pavendosje sa i përket procesorit me të cilin do të pajiset, i cili mund të jetë një Snapdragon 765G.

Loja del në versionin Beta për të gjithë

Zhvilluesit Mortal Shell kanë njoftuar se versioni beta i lojës është në dispozicion për të gjithë në Epic Games Store. Kështu që nëse dëshironi mund të arrini në dyqanin Epic Games dhe ta shkarkoni menjëherë lojën.

Natyrisht që versioni beta i Mortal Shell ka kufij dhe nuk ju lejon të arrini deri në fund. Merrni atë si një demonstrim të madh për të vendosur nëse loja është e drejtë për ju dhe për të ndihmuar zhvilluesit me komentet tuaja.

Beta ju lejon të zotëroni dy Mortal Shell, Harros dhe Tiel, të dy të përdorshëm në luftime. Ajo gjithashtu ishte e paketuar pa një spoiler, kështu që duke e luajtur atë nuk do të prishni befasinë e historisë, të cilën zhvilluesit dëshirojnë ta mbajnë sekret për një kohë më të gjatë. Është gjithashtu më linear se versioni përfundimtar i lojës, i cili përkundrazi do të ketë ambiente më të hapura.

Zhvilluesit gjithashtu donin të paralajmëronin se loja është veçanërisht e vështirë. Lojtarët më të mirë do të përfundojnë beta Mortal Shell në rreth një orë. Të tjerët do të zgjasin pak më shumë.

Një foto në Twitter tregon të ardhmen e titullit

Shadow Warrior së shpejti mund të shohë njoftimin e një episodi të ri, ose të paktën kjo është ajo që zhvilluesit sugjerojnë nga postimi i imazhi të ri ngacmues.

Pas imazhit të parë ngacmues të Shadow Warrior, i cili zbuloi mbërritjen e një trailer për pak kohë, në këtë rast në qendër të pamjes së ekranit ka një maskë që fansat e serialit me siguri do ta njohin.

Ekzistojnë dy mundësi në tryezë në këtë pikë. E para është një reklamues Shadow Warrior, kapitulli i parë i serisë së re të lëshuar në 2013 në PC dhe më pas arriti gjithashtu në konsolla.

Mundësia e dytë, më e dëshirueshme, por më pak e besueshme, është përkundrazi lëshimi i Shadow Warrior 3 me një komplot që shkon të lidhet drejtpërdrejt me përfundimin e episodit origjinal dhe fatin e Hoji.

Koha është e pajtueshme me të dy hipotezat, por djemtë nga Flying Wild Hog nuk janë zhbllokuar për momentin: do të duhet të presim pak më gjatë për të ditur se cilat do të jenë qëllimet e tyre.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *