Qindra tifozë ndodhen në Portugali për të shijuar magjinë e finales së Uefa Champions League.

 

Por mes tyre është shënuar një incident, pasi një grup tifozësh të Manchester Cityt dhe Chelsea-s u përfshinë një sherr fizik.

 

 

Një video tregon sesi disa sportdashës përleshen jashtë një lokali, me grushta e shkelma.

 

 

Të tjerë në lokal i hedhin pije njëri-tjetrit, përpara se oficerët e policisë të shpërndajnë turmën.

 

 

Raste të ngjashme dhune u regjistruan edhe të premten në qendër të Portos.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *