Lëkundje tërmeti me magnitudë 3.5 u ndjenë gjatë natës në vend.

Sipas IGJEUM, tërmeti e kishte epiqendrën në Gostima të Elbasanit dhe ishte me thellësi 9 km.

Lëkundjet u shënuan rreth orës 23.40, ndërsa nuk raportohet për dëme.

Në 26 Nëntor të 2019 e gjithë Shqipëria u trondit nga një tërmet i fuqishëm që la pas 51 viktima dhe mijëra shtëpi të rrënuara.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *