Gazetaria sportive shqiptare ka humbur nje nga ikonat e veta!

Vladimir Grillo u nda nga jeta ne moshen 74 vjeç pasi vuante prej vitesh nga një semundje e rende!

Gazetari i njohur sportiv, nje nder emrat me te njohur te komentit sportiv dhe raportimit qe punoi dhe kontribuoi per dekada ne median publike, la pas nje pasuri te jashtezakonshme, qe jane vlere e madhe per te rinjte qe duan te sherbejne ne kete profesion.

Familja e njohur Grillo nga Vunoi kishte marre pak kohe me pare nje tjeter goditje, pasi nipi i Vladimirit, Kosta Grillo u nda nga jeta si pasoje e Covid-19.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *