Rita Ora, Bebe Rexha dhe Dua Lipa jo vetëm që janë me origjinë shqiptare por këtë gjë e dëshmojnë me gjeste dhe vepra të ndryshme kudo ku janë duke treguar  mallin e dashurinë për atdheun.

 

Këngëtarja Rita Ora  së fundmi organizoi një festë në shtëpinë e saj në Britani për të festuyar me miq e familjare Krishtlindjen.

 

Gjatë kësaj feste mbizotëruan vallet dhe këngët shqiptare, nga më ritmiket dhe të bukurat. Vera (mamaja e Ritës), publikoi në rrjetet sociale një video ku dukej se Rita  ishte kënaqur shumë nën ritmet e këngës “Valle kosovare”.

 

 

 

View this post on Instagram

 

My Albanian @ritaora ???? #ritaora #roararepublic #phoenixalbum #dance #traditional #albania (Video from @ritaaaabot_forever)

A post shared by RITA ORA (@_ritaorabots_) on

Leave a Reply

Your email address will not be published.