Sipas MeteoAlb: Vranësira të shpeshta dhe reshje të pakta do ketë gjatë paradites në zonat lindore dhe jugore. POR mesdita dhe orët vijuese sjellin përmirësim të kushteve atmosferike duke ri-kthyer kthjellimet në të gjithë vendin.

 

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes por ulen në mesditë DUKE luhatur vlerat ditore nga -3°C deri në 13°C.

 

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Lindor-Verilindor duke krijuar në det dallgëzim deri 3 ballë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *