Ka zgjatur vetem 24 ore bashkekryesimi i kampionatit italian mes Milan dhe Inter.

Kuqezinjte fituan 0 me 2 ne fushen e Cagliari dhe shkeputen serish me tre pike kundrejt zikalterve.

Heroi i kuqezinjve ishte Ibrahimovic, autor i dy golave ne minutat 7 dhe 52.

Milan luajti per gjysmen e pjeses se dyte me 10 lojtare pas daljes me te kuq te Salemakers.

Gjate ndeshjes u demtua edhe Kjaer ndersa Romanjoli mori kartonin e verdhe dhe nuk luan ndaj Atalantes.

Per tu evidentuar fakti qe Milan luajti ne kete ndeshje pa shume lojtare titullare si Hernandez, Rebic, Leao, Benacer apo Calhanoglu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *