Ilir Meta nuk dha asnjë përgjigje, se cilit koalicion parazgjedhor do t’i bashkohet  LSI-ja e drejtuar prej tij. Por në Konventën e Forumit Rinor, ai tha se e ardhmja e vendit nuk mund të merret peng nga asnjë politikan.

 

I veshur me xhinse, atlete sportive dhe mëngët e këmishës përveshur, Meta kërkoi nga Rama e Basha të lënë mënjanë arrogancën dhe ultimatumet.

 

Numri një i LSI-së, nuk ka ngurruar të thumbojë aleatin e tij Edi Rama, raportet me të cilin javët e fundit janë acaruar ndjeshëm.

 

Për Metën, nga zgjedhjet politike duhet të dalë një Parlament  i cili të përfaqësojë qytetarët e jo krimin e organizuar apo lobet ekonomike, që po atrofizojnë lirinë ekonomike përmes monopoleve dhe koncesioneve.

 

 

Fjalën e plotë të kreut të LSI-së mund ta ndiqni në këtë video:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *