Subscribe

Kreu i Shtetit Ilir Meta këtë të dielë ka paralajmëruar se me 8 dhjetort “Ditën e Rinisë”, do të zhvillojë një tubim në Qytetin Studenti.

 

Përmes një postimi në Facebook, zëdhënësi i presidentit Tedi Blushi, shkruan se me këtë tubim synohet nisja e një dialogu për Shqipërinë.

 

“Në 8 dhjetor 2019, në DITËN E RINISË, Presidenti i Republikës, Ilir Meta organizon në Sheshin “Demokracia” në Qytetin Studenti, aty ku dhe nisi Lëvizja Studentore e viteve ’90, një tubim mbarëpopullor që synon Nisjen e një Dialogu me Shqipërinë! SHQIPËRIA E PARA!”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *