Presidenti Ilir Meta dhe kryetari i partisë Demokratike Lulzim Basha kanë mbërritur në Thumanë, pranë banorëve të dëmtuar nga termeti i orëve të para të mëngjesit të kësaj të marte.

 

Përmes një prononcimi për mediat kreu i shtetit është shprehur se ndodhemi në një situatë dramatike.

 

“Situata mjaft dramatike. Po bëhet çdo përpjekje për të nxjerrë banorët nën rrënoja.”

Leave a Reply

Your email address will not be published.