Që nga largimi nga familja mbretërore, Meghan Markle dhe Princi Harry nuk e kanë fshehur dashurinë e tyre për gjithçka që Shtetet e Bashkuara kanë për të ofruar. Dhe edhe pse të dy i kanë kthyer shpinën Mbretërisë së Bashkuar, duket se Dukesha ka shprehur dëshirën që të qeverisë një tjetër “mbretëri” – Shtetet e Bashkuara të Amerikës .. Sipas një raporti nga tabloidi britanik The Express, 39-vjeçarja ish-ylli I serialit “Suits” ka në plan të bëhet një ditë Presidente e Shteteve të Bashkuara.

Në biografinë e re, Sean Smith zbuloi se Dukesha rrëfen ambicien e Meghan që kur ka qënë në shkollë të mesme për tu bërë residente e SHBA.

Thuhet se, në vitin 2015, Meghan i zbuloi planet e saj presidenciale prezantuesit të TV Piers Morgan, nga i cili me sa duket ka marrë frymëzim.

“Si fëmijë, unë doja të nëhesha presidente ose një spiker lajmesh si ju,” I ka thënë Dukesha Morganit.

Për më tepër, para pak kohësh, dy vjet më parë, Daily Mail raportoi se planet politike të Meghan ishin ende në aktivitet të plotë, duke rrëfyer kohën kur Dukesha i tha një prej bashkëpunëtorëve të saj të ngushtë se “ambicia e saj përfundimtare është të jetë president i SHBA”.

Është e vërtetë që Meghan ka lidhje të forta politike, pasi ka krijuar marrëdhënie të ngushta me anëtarët kryesorë të Partisë Demokratike të SH.B.A.-së gjatë gjithë viteve, përfshirë Barack Obamën dhe presidentin e tanishëm Joe Biden./ Living

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *