Një 60-vjeçar nga Memaliaj është vënë në prangat e uniformave blu.

Në vijim të kontrollit të territorit për parandalimin dhe goditjen e kultivimit të bimëve narkotike, shërbimet e stacionit të Policisë Memaliaj kanë bërë arrestimin e shtetasit M. Sh., 60 vjeç, banues në fshatin Vasjar, Memaliaj.

Në afërsi të stanit të tij, në një zonë të pyllëzuar në fshatin Vasjar, u gjetën të kultivuar disa fidanë narkotikë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *