Zbardhen detaje të reja nga mbledhja e Kryesisë së Partisë Demokratike në selinë blu.

 

Mësohet se nënkryetari Enkelejd Alibeaj ka propozuar që ne strukturat qendrore te mos jene individët non grata. Lidhur me këtë propozim kanë rënë dakord edhe anëtarët e tjerë.

 

Pjesë nga diskutimet për këtë propozim:

 

Dhurata Cupi: Kjo eshte per Sali Berishen. Ta themi qarte dhe shqip. A jemi ne ne gjendje ta perballojme dot kete ndaj demokrateve?

 

Kreshnik Collaku: Jam dakort me kete propozim.

 

Agron Gjekmarakaj: Jam dakort me propozimin

 

Salianji: Ta kthejmë ne rezolute.

Orjela Nebiaj: Dakort

Leave a Reply

Your email address will not be published.