11 raste të reja u shënuan gjatë 24 orëvë të fundit, nga 3439 testime të kryera. Infektimet u identifikuan në Tiranë, Korçë, Elbasan, Has, Kavajë, Vlorë, Kamëz dhe Peqin.

 

Aktualisht janë 160 pacientë aktivë me COVID në të gjithë vendin. Në Spitalin Infektiv po marrin trajtim spitalor të specializuar 6 pacientë.

 

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë              65

Vlorë                17

Elbasan            17

Fier                  14

Durrës              13

Shkodër            12

Lezhë                10

Korçë                6

Kukës                5

Gjirokastër        1

Leave a Reply

Your email address will not be published.