Subscribe

Vijon të jetë e tensionuar protesta në Shkodër.

Mbështetësit e Partisë Demokratike prej minutash po përplasen më policinë duke kërkuar që të hyjnë në ambientet e bibliotekës për të mos lejuar konstituimin e këshillit të ri bashkiak të Shkodrës.

 

Me thirrjet “Rama ik”, protestuesit e kanë cilësuar këshillin e ri bashkiak si jolegjitim.

 

Gjatë përplasjeve me policinë protestuesit kanë hedhur drejt tyre edhe shishe me ujë.

 

Ndërkohë në protestë mungon kryebashkiakja në detyrë Voltana Ademi, e cila mësohet se është në zyrë.

 

Në protestë përveç mbështetësve të PD ndodhet edhe Sekretari i Përgjithshëm I kësaj force, Gazment Bardhi si dhe ish-deputetë të tjerë.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *