Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu iu drejtohet me një apel të fortë qytetarëve.

 

Duke publikuar një foto nga Spitali Infektiv, ku shihen tre punonjës të veshur me veshjet kundër Covid, Manastirliu thekson se vaksinat reduktojnë mundësitë e infektimit dhe fatalitetet.

 

“Vaksinat anti-COVID reduktojnë mundësinë e infektimit dhe shmangin në shkallë të lartë hospitalizimet dhe fatalitetet”, shkruan ministrja.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.