Një aksident me pasojë plagosjen ka ndodhur në Korçë.

Aksidenti ka ndodhur ditën e sotme rreth orës 12:40, në lagjen nr. 17.

Mjeti tip “Volksëagen” me drejtues shtetasin E. R., dyshohet se ka përplasur shtetasin A. B., rreth 50 vjeç, këmbësor në rrugë, i cili u transportua për mjekim në Spitalin e Korçës ku ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

 Drejtuesi i mjetit, ndodhet i shoqëruar në ambientet e Komisariatit për veprime të mëtejshme.

Po punohet për të zbardhur rrethanat dhe përcaktuar shkaqet e aksidentit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.