Një makinë ka goditur një grup të madh nxënësish përpara një shkolle fillore kineze në Huludao, provincën Liaoning.

 

Të paktën 5 persona kanë vdekur dhe 18 të tjerë janë plagosur si pasojë e incidentit të rëndë.

 

Shoferi është ndaluar dhe po merret në pyetje.

 

Pamja e kamerave të sigurisë tregon se fëmijët teksa po dilnin nga shkolla përplasen nga një mjet tip ‘Audi’, i cili devijon nga rruga.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *