“Koka” e bandës së trafikut të drogës nga Irani, Aram Sheibani është dënuar me 37 vite burg.

 

40-vjeçari njihet për jetën e tij luksoze dhe kishte një pasuri më shumë se 5 milionë paund në Mbretërinë e Bashkuar dhe në Spanjë.

 

Para dy vitesh, policia i gjeti 167 mijë paund, sasi që e kishte fshehur në një kasafortë brenda banesës së tij në Altrincham.

 

Në të gjitha pronat e tij, policia i sekuestroi 1,2 milionë paund, si dhe 1,3 milionë paund në kriptovaluta.

 

Sheibani njihej si një person që nuk hezitonte ta ekspozonte jetën e luksoze në rrjetet social.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *