Luiza Gega eshte “mbreteresha” e Europes ne 3 mije metra me pengesa.

Sportisja jone e talentuar fitoi vendin e pare ne kampionatin europian te atletikes qe po zhvillohet ne Mynih te Gjermanise.

Gega e dominoi garen nga fillimi ne fund duke dhene kohen 89’11”31, qe eshte nje tjeter rekord.

Atletja jone Luiza Gega prej vitesh po garon ne nivele shume te larta duke qene nje krenari e vertete kombetare.

Rezultati i saj fantastik solli reagimin e lidereve politik nga Kryeministri Rama tek Ilir Meta dhe Erion Veliaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *