Subscribe

Nënkryetari i LSI-së Luan Rama i ka kthyer përgjigje kreut të grupit parlamentar socialist Gramoz Ruçi, i cili një ditë më parë paralajmëroi Presidentin e zgjedhur Ilir Meta, se mund të shkarkohet si President nëse nuk dekreton qeverinë e ardhshme.

 

Para mediave, Luan Rama tha se vijon largimi nga puna në mënyrë antiligjore, i punonjësve të administratës. Një ditë pas mitingut elektoral, zyrtari i lartë të LSI-së u bëri apel të gjithë anëtarëve dhe mbështetësve të partisë së tij, që të mos bien pre e provokimeve.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *