Ne Angli po kompletohet një transferim rekord në historine e këtij kampionati.

 

Liverpool ka gjetur marreveshjen me Brighton per te transferuar për 128 milione euro  yllin e këtij ekipi në sezonin e fundit, Moise Caicedo.

 

Te the redsat, 21-vjeçari nga Ekuadori do të gjente argjentinasin MacAllister, i transfertar tek liverpool disa javë më parë pikërishtg nga Brighton..

 

Mirepo marreveshja ende nuk mund te konsiderohet zyrtare per shkak te nje dyshimi qe ka vete lojjtari per transferimin ne “Anfield”.

 

Liverpool ka qene ne gare te forte me Chelsea per sherbimet e mesfushortit te talentuar dhe mesa duket vete Caicedo deshiron te shkoje tek blute e Londres dhe jo vetem skuadra e Klopp.

 

Oret ne vijim do te tregojne me shume mbi kete tratative ne merkato.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *