Partia Demokratike ka reaguar lidhur me listën e kandidatëve të publikuar nga Grupi i Rithemelimit, për zgjedhjet e 6 marsit.

 

Në reagimin e PD, thuhet se emrat e shpallur sot nga Sali Berisha nuk janë kandidatë të Partisë Demokratike.

 

Sipas PD, ish kryeministri Berisha po përpiqet të dëmtojë PD për interesat e tij personale.

 

“Partia Demokratike njofton gjithë simpatizantët dhe votuesit e saj se emrat e shpallur sot nga grupimi i Sali Non-Grates, nuk janë kandidatë të PD. Me farsën e rradhës, Berisha po përpiqet të dëmtojë PD për interesat e tij personale. Berisha mund të përdorë çdo njeri për hallin e non gratës së tij, por as ai, dhe as ata nuk kanë më asnjë lidhje me Partinë Demokratike. Ky është përdorimi dhe mashtrimi i rradhës që Sali Berisha u bën edhe atyre pak demokratëve që nuk e kanë kuptuar akoma hallin e tij”, thuhet në reagimin e PD.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *