Lenovo ka prezantuar një pajisje të re me një ekran fleksibël e cila quhet Lenovo Folio, një tabletë që të bëhet një telefon, kur paloset në gjysmë.

 

Pllakat me një ekran diagonal prej 7.8 inç dhe rezolucion prej 1,920 x 1,440 pixels, mundësuar nga Qualcomm Snapdragon 800 procesor dhe shkon në Android 7.0 nuga.

 

Kur paloset, pajisja bëhet një smartphone me një ekran diagonale prej 5.5 inç, që do të përshtatet në xhep, shkruan Sovrani. Çmimi i këtij modeli ende nuk dihet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *