Lëkundje të lehta tërmeti janë regjistruar pasditen e kësaj të marte në vendin tonë.

 

Sipas EMSC, magnituda ka qenë 4.2, me epiqendër në Belsh.

 

Lëkundjet janë ndjerë edhe në Elbasan dhe Lushnje.

 

Thellësia e tërmetit ka qenë 10 km.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *