Policia e Kukësit ka proceduar penalisht 13 protestues të cilët tentuan te pengonin kryeministrin Rama gjate vizitës se bere një dite me pare ne këtë qytet.

 

Sipas policisë, protesta e organizuar nga partia demokratike në vendin e quajtur “Ura e Drinit të Zi”, ishte e paligjshme.

 

Të proceduarit e moshave nga 28 deri në 60 vjeç, janë nga qyteti i Kukësit dhe Hasi.

 

Ata akuzohen se kanë penguar qarkullimin e mjeteve të transportit si dhe kanë kundërshtuar punonjësit e policisë së shtetit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.