Dy ditë nga fillimi i Lojërave Olimpike ne Tokio, autoritetet japoneze kanë shtuar masat kufizuese si pasojë e koronavirusit.

 

Anëtarët e delegacionit olimpik shqiptar kanë kryer sërish testet anti-covid, e po ashtu kanë bërë edhe raportimin e gjendjes shëndetësore online.

 

Ekipi vijon të jetë i izoluar ne rezidencen e fshatit olimpik, ku mbrëmjen e të mërkurës është bashkuar edhe atletja Luiza Gega, së bashku me trajnerin e saj, Taulant Stermasi.

 

Ndërkohë, sportistët dhe trajnerët e tyre, kanë mundur të shkojnë në sallat e stërvitjes mes shumë kufizimeve dhe orareve strikte.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *