Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tajlandë, por që ka patur një impakt në mbarë botën duke ngjallur reagime në rrjetet sociale por jo vetëm. Një 21-vjeçar ka transmetuar në Facebook live vrasjen e vajzës së tij 11 muajshe dhe më pas ka bërë vetëvrasje.

 

Ekzekutimi makabër ndodhur në një hotel në Phuket dhe është parë nga miliona persona të cilët kanë vijuar me sharje dhe shprehjen e gjuhës së urrejtjes për këtë akt çnjerëzor. Videoja më pas është hequr nga Facebok.

 

Mësohet se shkak për këtë krim makabër është bërë një sherr që 21-vjecari ka patur me bashkëshorten e tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *