Detaje të reja kanë dalë nga krimi në familje që ndodhi mëngjesin e kësaj të marte në zonën e Alliasit në Tiranë, ku gardisti vrau me armën e shërbimit bashkëshorten e tij, Ervilma Seferaj.

 

Ndonëse ende nuk dihet shkaku që e shtyu 44 vjeçarin që të kryente vrasjen është mësuar se gardisti qëlloi mbi bashkëshorten e tij tre herë me armën e shërbimit duke e lënë të vdekur në vend.

 

Kanë qenë fqinjët ata që menjëherë pas të shtënave dhe të qarave të vazjës njoftuan forcat e policisë, të cilat neutralizuan menjëherë gardistin.

 

Alket Arapaj kishte 21 vite pune në Gardë dhe aktualisht mbante gradën kapiten.

 

Arapaj është me arsim të lartë ushtarak ndërsa mësohet se çifti kishte edhe një vazjë të mitur.

 

One thought on “Krimi i rëndë në familje/ 21 vite në Gardë, e qëlloi gruan me tre plumba

  1. Nese Alketi ka pas fakte bimdese per tradheti nga bashkeshortja e tij , nuk i shifet shume per te madhe veprimi i tij,Edhe pse ka pase shume rruge te tjera me e mbrojte dinitetin moral,duke e prish kuroren me kete grua te pa bese.Nese kjo vrasje eshte ber vetem me dyshime e thash e thane une e konsideroi krim shume te rend dhe te pafaleshem .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *