Aktualitet

BERZH për Shqipërinë: Dilni nga “lista gri” e pastrimit të parave

Në intervistë për DW, Alexander Plekhanov nga BERZH thotë se tregu në Shqipëri do të përmirësohej nëse reforma në gjyqësor do të kishte

më shumë...

SHBA i bën thirrje Rusisë që të lejojë inspektimet bërthamore

Shtetet e Bashkuara thonë se Rusia po shkel Traktatin e Ri START, traktati i fundit...

më shumë...

Armët bërthamore ruse më efikase për propagandë, thotë gjenerali amerikan në pension

Ndërsa forcat ushtarake kanë ngecur në Ukrainën lindore, Rusia po përdor gjithnjë e më tepër...

më shumë...

BE premton 450 milionë euro në ndihma për Ukrainën

Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen njoftoi një paketë të re ndihme prej…

më shumë...

Foto/ Ky është mjeku i QSUT-së që u arrestua për korrupsion

Ky që shihni në foton më sipër është mjeku imazherist Nazmi Metaliu, i cili u...

më shumë...

U merrnin lekë qytetarëve për një skaner/ Arrestohen dy mjekët e QSUT (EMRAT)

Dy mjekët e QSUT kanë rënë në prangat e policisë, pasi u kapën duke u...

më shumë...

Shkon në shtëpinë e gjyshes për pa pastruar; policia mendon se është hajdut dhe e vret

Ai hyri në shtëpinë e gjyshes së tij të vdekur në Ëyoming, Ohio, për të pastruar banesën…

më shumë...

Drama në familjen Saliaj/ Babai iu vra nga gjyshi, sot djali 18-vjeç vdes në aksident

Drama për familjen Saliaj në Tiranë nuk kanë fund.   Mbrëmjen e djeshme, në zonën...

më shumë...

Priten “fijet” në tre qarqe/ Policia heq kamerat në Korçë, Vlorë dhe Durrës, nën hetimet disa persona

10 kamera të tjera sigurie që i shërbenin grupeve kriminale në Vlorë dhe Delvinë u...

më shumë...

BERZH për Shqipërinë: Dilni nga “lista gri” e pastrimit të parave

Në intervistë për DW, Alexander Plekhanov nga BERZH thotë se tregu në Shqipëri do të…

më shumë...

Nafta ulet poshtë 200 lekëve/ Ja me sa do shitet benzina dhe gazi

Për herë të dytë që nga marsi i viti 2022 nafta do të tregtohet poshtë...

më shumë...

Norma e interesit nuk ndryshon/ Sejko: Leku i qëndrueshëm, presionet inflacioniste janë zbutur

Për të dytën mbledhje radhazi, norma bazë e interesit të lekut mbetet e pandryshuar në...

më shumë...

Shtyhen me 2 vjet “pullat fiskale”/ Koncesioni rëndon biznesin, mund të kryhet nga shteti në 2025

Koncesioni i pullave fiskale, i cili ka rënduar kostot e biznesit, por që ende nuk...

më shumë...

Gjermani: Hiqet detyrimi i mbajtjes së maskës në transportin urban

Në autobusë dhe trena në Gjermani nuk është më e detyrueshme mbajtja e maskës kundër virusit…

më shumë...

Reshjet e dëborës/ Prani ngricash në rrugën e Arbrit, kalimi në disa zona të Korçës bëhet vetëm me zinxhirë

Reshjet e dëborës gjatë natës kanë sjellë edhe problematikat e para në vendin tonë.  ...

më shumë...

Shi dhe dëborë deri në orët e para të mëngjesit/ Dielli do mbizotërojë më pas

Këtë të premte pritet të kemi mot me vranësira dhe reshje shiu me intensitet deri...

më shumë...

Nis gara e “Gjeniut të Madh”/ Pese talentet e para konkurojnë me muzikë të zgjedhur

“Gjeniu i Madh” ngriti siparin e edicionit të parë mbrëmjen e së enjtes.   Nën...

më shumë...

Prioritetet e Teatrit Eksperimental/ Prevazi: Synojmë ndërkombëtarizimin e shfaqjeve

Prej disa ditësh Gjergji Prevazi ka marrë detyrën e re në krye të Teatrit Eksperimental...

më shumë...

Natyra e Shqipërisë në 40 tablo; piktorët më të mirë të peizazhit sjellin ekspozitën e përbashkët

Një udhëtim në Shqipëri nga veriu në jug mes Alpesh e detesh, është imazhi që...

më shumë...

Veliaj pret këngëtarin e njohur grek Konstantinos Argiros, i jep edhe “Kullën e Sahatit”

Këngëtari grek Konstantinos Argiros vjen për herë të parë në Tiranë, për të ndarë me...

më shumë...

Panik në SHBA dhe Kanada/ Zbulohet një ballonë gjigande, dyshohet se i për spiunazhit kinez

Pentagoni është duke gjurmuar dhe monitoruar një “tullumbace” spiune kineze që fluturoi mbi Shtetet e Bashkuara.   Zbulimi i…

më shumë...

Shkon në shtëpinë e gjyshes për pa pastruar; policia mendon se është hajdut dhe e vret

Ai hyri në shtëpinë e gjyshes së tij të vdekur në Ëyoming, Ohio, për të pastruar banesën...

më shumë...

Gjermani: Hiqet detyrimi i mbajtjes së maskës në transportin urban

Në autobusë dhe trena në Gjermani nuk është më e detyrueshme mbajtja e maskës kundër virusit...

më shumë...

Samiti BE-Ukrainë mbahet sot në Kiev

Samiti Ukrainë-Bashkimi Evropian do të mbahet të premten në Kiev, teksa ky shtet po vazhdon...

më shumë...