Aktualitet

“Shpërblimet e pensionistëve në shkelje të Kodit Zgjedhor”/ Rama i përgjigjet Berishës, publikon dokumentin

Akuzave të liderit historik të demokratëve, Sali Berisha se pensionistët do të marrin shpërblim në shkelje të Kodit Zgjedhor, kryeministri Edi Rama iu

më shumë...

“Rezultati i zgjedhjeve do jetë i gjithëpranushëm”/ Balla: Berisha ka filluar të fshihet brenda potureve të Ilir Metës

Rezultati i këtyre zgjedhjeve duhet të jetë i gjithëpranuar nga të gjitha forcat potike, e...

më shumë...

Berisha prezanton kandidatin në Cerrik/ Thirrje qytetarëve: Na votoni, që të mos shkojmë vitin tjetër më keq!

Sali Berisha ka prezantuar kandidatin e koalicionit “Bashkë Fitojmë” për bashkinë e Cërrikut, Servet Duzhën....

më shumë...

Vrasja e dyfishtë që tronditi Kavajën/ Sali Rexha u godit në sy të fëmijës së mitur

Kavaja u përgjak mbrëmjen e sotme nga vrasja e dy personave si pasojë e një...

më shumë...

I riu vret veten me thikë në Elbasan/ Ndërron jetë në spital (EMRI)

Sali Hajdari 33-vjeç ka humbur jetën, pasi u vetëplagos me thikë.   Policia njofton se...

më shumë...

Kërcet arma në Kavajë/ Humbin jetën dy persona (EMRAT)

Dy persona kanë humbur jetën në Kavajë pas përplasjes me njëri-tjetrin në ambientet e një…

më shumë...

36-vjeçari i shpallur në kërkim gjendet i pajetë në përroin e fshatit në Mat/ Dyshimet e para

Një 36-vjecar gjendet pajetë në një përrua ne fshatin German  mbasditen e kësaj të mërkure....

më shumë...

Vdekja e spanjollit në Divjakë/ Prokuroria e Lushnjes nis hetimet

Prokuroria e Lushnjës ka nisur hetimet për vdekjen e shtetasit spanjoll, pak ditë më parë....

më shumë...

I ftohti dëmton pemtarinë në juglindje/ Fermerët: Rrezikojmë të humbasim 80% të prodhimit

Ulja e menjëhershme e temperaturave në disa gradë nën zero ka sjellë dëmtime në drufrutorë,...

më shumë...

Kolapsi i institucioneve financiare/ Biden paralajmëron ndryshime ligjore: Tregu po i përgjigjet masave tona

Kolapsi i bankës më të rëndësishme amerikane Silicon Valley solli një sërë pikëpyetjesh për të...

më shumë...

Investime italiane në Shqipëri/ Biznesi i huaj ka shumë interes për bujqësinë dhe turizmin

Biznesi italian, edhe pse më i madhi në numër në Shqipëri, kërkon të zgjerohet më...

më shumë...

Rënie e ndjeshme e shqiptarëve me lejeqëndrimi në Greqi, 147 mijë më pak se një vit më parë

Ministria greke për Emigracionin dhe Azilin thotë se regjistroi në muajin shkurt të këtij viti...

më shumë...

Elbasan/ Përroi rrezikon fëmijët, banorët e fshatit kërkojnë rregullimin e infrastrukturës

Në fshatin Papër-Sollak, në Bashkinë e Elbasanit, banorët e kësaj zone përballen çdo ditë me...

më shumë...

Viktor Ferraj prezanton “Arketip”, skulptori hap ekspozitën me materiale të riciklueshme

Imazhe të trupëzuara vijnë përmes 25 veprave të artit të sjella nga artisti Viktor Ferraj…

më shumë...

Prej 200 vitesh në Muzeun Britanik, Greqia ‘riatdheson’ artin e lashtë

Greqia këtë të premte mirëpriti kthimin e artefakteve antike nga Akropoli, duke çuar më tej...

më shumë...

Nata e nëntë e “Gjeniut të Madh”/ Asnjë eliminim nga juria, konkurrentët do të vijojnë garën 

Teksa rrugëtimit të “Gjeniut të Madh” po i vjen fundi emocionet bëhen akoma më të...

më shumë...

Athinë/ Ekspozita me punime të kryeministrit Edi Rama çelet në Zappeion Megaron

Kryeministri Rama e nisi vizitën e punës në Athinë, Greqi me çeljen e një ekspozite…

më shumë...

“Ndizet” skena e “Gjeniut të Madh”; dy eleminime në mbrëmjen e 8 të spektaklit

Sfida, emocione, surpriza, këngë të bukura, kjo është panorama që ofroi edhe këtë të enjte,...

më shumë...

Gazmend Leka sjell “Kaloi një Grua”, piktori i njohur hap ekspozitën personale në Fier

“Kaloi një grua” është ekspozita e fundit personale e autorit Gazmend Leka, e çelur në...

më shumë...

Gjermania jep edhe 12 miliardë euro ndihmë ushtarake për Ukrainën

Qeveria gjermane ka rënë dakord që të dërgojë 12 miliardë euro shtesë mbështetje ushtarake në...

më shumë...

Gjermania prezanton draft-reformat për imigracion, me fokus te punëtorët nga Ballkani

Gjermania ka prezantuar draft-reformat për imigracion dhe promovimin e tij nga vendet e Ballkanit Perëndimor....

më shumë...

Përpjekje në Senat për të shfuqizuar autorizimet për luftën në Irak

Në Shtetet e Bashkuara, Senati po ndërmerr hapa drejt shfuqizimit të ligjeve të miratuar para...

më shumë...