Aktualitet

Opozita në shesh në 6 dhjetor/ Caka: Qëllimi është të trasmetojmë mesazh tek liderët europianë, policia mos na provokojë

Sekretarja për Marrëdhëniet me Publikun, Silva Caka ka folur për protestën që do të mbahet nga opozita, në datën 6 dhjetor, kur në

më shumë...

“Zëri ynë duhet të dëgjohet”/ Berisha mesazh qytetarëve për protestën e 6 Dhjetorit

Kreu i PD-së, Sali Berisha, ka përcejllë një mesazh të fortë në rrjetet sociale për...

më shumë...

Tirana City Talks/ Veliaj: Lajm i mirë, biletimi elektronik; po krijojmë një sistem të koordinuar për transportin publik

Lëvizshmëria dhe sfidat aktuale të qarkullimit në kryeqytet, por edhe perspektivat e mobilitetit alternativ, ishin...

më shumë...

Aksident në Mullet/ Makina me targa maqedonase përplas për vdekje këmbësorin

Një aksident me pasojë vdekje është shënuar mbrëmjen e sotme në autstrdën Tiranë-Elbasan, në afërsi…

më shumë...

Rrahu mjekun e familjes në Gramsh/ Policia identifikon autorin, arrestohet 18 vjeçari

Policia e Gramshit ka identifikur autorin, i cili dhunoi mjekun e familjes pak ditë më...

më shumë...

Stoltenberg: Tani prioritet është ruajtja e pavarësisë së Ukrainës

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenbeg tha se prioriteti më i madh aktualisht është...

më shumë...

Ukraina: Bombardohet gjatë natës zona rreth termocentralit bërthamor Zaporizhzhia

Rrethi i Nikopol, në rajonin lindor të Dnipropetrovsk, në zonën e termocentralit bërthamor Zaporizhzhia u…

më shumë...

Ktheheshin nga festa e datëlindjes/ Katër të rinj vdesin në aksident në Itali

Katër të rinj , dy djem dhe dy vajza, kanë humbur jetën në Itali pasi makina me të...

më shumë...

Makina përplas këmbësoren/ Plagoset 53-vjeçarja në Gjirokastër

Një aksident është regjistruar rreth orës 16:50, në vendin e quajtur “Ura e Lumit”, në...

më shumë...

Bordi ul çmimin e naftës/ Ja me sa do shitet gazi dhe benzina

Vetëm një ditë pasi e rriti me 8 lekë/litër, Bordi i Transparencës uli sërish çmimin…

më shumë...

Tatim i ri mbi të ardhurat/ Financat: Përfshihen profesionet e lira, lehtësi për ata që kanë fëmijë

Në Komisionin e Ekonomisë kanë nisur diskutimet për projektligjin për tatimin mbi të ardhurat.  ...

më shumë...

Ulet çmimi i naftës/ Bordi merr vendimin, ja me sa do shiten gazi dhe benzina

Bordi i Transparencës ka ulur sërish çmimin e naftës, ku nga 211 do të shitet...

më shumë...

Punë ka, e punë kërkohet/ 70% e vendeve të lira nuk janë plotësuar, fasoneria në krizë

70% e vendeve të lira të punës të shpallura nga Agjencia Kombëtare e Punësimit gjatë...

më shumë...

E lashtë mbi 4 mijë vjet/ Xhubleta shqiptare në UNESCO

Ministrja e Kulturës Elva Maragariti ka ndarë lajmin e mirë me të gjithë shqiptarët, duke…

më shumë...

Ekspozitë për Ismail Qemalin/ Publikohet letra dërguar SHBA-së, për pavarësinë e Kosovës

Kjo letër e shkruar nga Ismail Qemali, pak pas shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë, drejtuar...

më shumë...

Ekspozita artistike “Përmes lentes të leximit” vjen për publikun e Tiranës më 26-27 nëntor dhe ju mirëpret ta vizitoni !

“Përmes lentes të leximit” është një ekspozitë fotografike e cila synon të sjellë në vëmendje...

më shumë...

Tedi Papavrami rikthehet në Tiranë/ Violinisti, koncert së bashku me pianistin francez Bianconi

Muzika dhe violina rikthejnë në skenën e Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit e violinistin...

më shumë...

Arbereshët “vijnë” në Tiranë/ Studiuesit: Gjuha dhe kultura në rrezik

Këto janë disa prej fjalëve të ruajtura ndër shekuj nga arbëreshët, që Costantino Bellusci ka...

më shumë...

Messi frymëzon Argjentinën, në çerekfinale kundër Holandës

Argjentina fitoi 2 me 1 kunder Australise dhe siguroi një vend ne çerekfinalet e Kupës…

më shumë...

Udhëheqësit rusë mund të ndiqen penalisht për agresionin në Ukrainë

Ukraina dhe aleatët e saj thonë se sulmi i Rusisë në shkurt ishte një krim...

më shumë...

Macron: Perëndimi duhet të shqyrtojë kërkesat e Rusisë për sigurinë, nëse Moska pranon të negociojë

Presidenti francez Emmanuel Macron thotë se Perëndimi duhet të shqyrtojë nevojën e Rusisë për garanci...

më shumë...

BE i bën presion Serbisë për sanksionet kundër Rusisë

Presioni i Bashkimit Evropian ndaj Serbisë është duke u rritur, për shkak të refuzimit të...

më shumë...