Një tërmet i fortë me magnitudë 5.7 Rihter ka goditur Kanadan pasditen e sotme.

Sipas Institutit Gjeodinamik, epiqendra e tërmetit ndodhet 417 kilometra në perëndim të Victoria, Kanada dhe me thellësi  10 kilometra.

Kanadaja është goditur dhe nga një tërmet tjetër pak më herët me magnitudë 4.4 Rihter.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *