Policia e Mallakastrës pas kontrolleve të ushtruara në fshatin Kutë zbuloi se ishin kultivuar disa bime kanabis.

Uniformat blu arrestuan një nga autorët e dyshuar të kultivimit të tyre si dhe shpalli në kërkim 2 të tjerë.

 

U arrestua në flagrancë shtetasi:

 

•B.Z, 50 vjeç, banues në Kutë, Mallakastër.

 

U shpallën në kërkim shtetasit:

 

•F.Z, 42 vjeç, banues në Kutë, Mallakastër.

•F.Z, 39 vjeç, banues në Kutë, Mallakastër.

 

Nga kontrolli i ushtruar në banesën e shtetasve B.Z dhe F.Z, u gjetën dhe sekuestruan 1.3 Kg lëndë narkotike Kanabis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *