Subscribe

Shtetas të shumtë grekë kanë mbëritur qysh orët e para të mëngjesit të kësaj të enjte në Kakavijë për varrimin 35 vjeçarit Kostandinos Kaçifa.

 

Mësohet se autobusi I parë nga Athina mbërriti rreth orës 5:30, ndërsa raportohet nga mediat greke se në varrim do të marrin pjesë rreth 2 mijë shtetas grekë.

 

Një furgon me persona të veshur me bluza të zeza ku shkruhej Vorio Epir nuk u lejua nga autoritetet shqiptare të futej në Shqipëri.

 

Në të dyja anët e kufirit ka numër të dyfishuar sportelesh si dhe janë përforcuar masat e sigurisë.

 

Kostandinos Kaçifa u vra nga forcat RENEA gjatë shkëmbimit të zjarrit pasi nuk pranoi që të dorëzohej.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.