Kombëtarja shqiptare u eleminua nga Euro 2024. Kuqezinjtë humbën përballë Spanjës 1-0 në ndeshjen e tretë dhe të fundit për Grupin B, mbrëmjen e 24 qershorit.

Pas kësaj reagime të shumta kanë ardhur prej personazheve të njohur të cilët pavarësisht rezultatit mbështetën deri në fund kombëtaren.

Ditën e sotme Armando Broja ka reaguar në Instagram ku falenderon të gjithë mbështetësit dhe iu kërkon falje që nuk arritën të jepnin më shumë.

“Më falni që nuk ju dhamë më shumë, ju meritonit më shumë! Faleminderit të gjithë tifozët Kuq e Zi”, shkruan futbollisti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *