Uefa ka publikuar formacionet zyrtare të supersfides së Champions League mes Chelsea dhe Real Madrid.

Tek madrilenet sikurse pritej do të mungojnë Varane dhe Carvajal ndërsa lajm shumë I mirë është kthimi në formacion i kapitenit Sergio Ramos.

Ndërkohë në sulm Benzema do të mbështete nga Hazard dhe Vinicius.

Në krahun tjetër Tomas Tuchel nuk do të ketë të gatshëm vetëm Kovacic ndërsa ka rikuperuar vetëm në fund mbrojtësin Rudiger.

Terk anglezet në sulm do luajë Verner I mbështetur nga Havert dhe Mount ndërsa autori I golit të vetëm në ndeshjen e parë Pulisic e nis nga stoli.

Takimi I parë në Madrid përfundoi 1 me 1 ndërsa sonte skuadrat luftojnë për bileten e fundit të finales, ekipin që do të gjeje në 29 maj në Stamboll, skuadrën e Manchester City.

Takimi transmetohet në Vizion Plus në orën 21:00

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *