Afërdita Dreshaj është një nga femrat më të pëlqyera në Shqipëri për shkak të formave fizike. Që në vitet e para të karrierës modelen e kemi parë me trupin e hollë dhe të tonifikuar. Nëse keni menduar se ajo mban dieta strikte dhe ushtron pafund palestër e keni gabim.

 

Afërditën e kemi parë të postojë në ‘Instagram’ foto të ushqimeve që përmbajnë shumë kalori, përfshirë edhe ‘fast food’. Por sekreti i trupit të saj qëndron vetëm tek ushtrimet të cilat mund t’i bëni edhe në shtëpi, si për shembull, squats.

 

 

E pyetur nga fansat se ku qëndron sekreti i këmbëve të saj dhe mbajtja në formë e trupit, modelja tregon se bën squats.

Bëj shumë squats, po shumë”, shkruan ajo.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *