Irina Abramova, e mbijetuar nga masakra në Bucha të Ukrainës, ka rrëfyer momentet e tmerrit kur ushtarët rusë i vranë bashkëshortin, 40-vjeçarin Oleg Abramov.

 

Ajo tregoi se para ekzekutimit, burri i saj u urdhërua të gjunjëzohej, dhe më pas e qëlluan në kokë.

 

Irina tha se ajo iu kërkoi trupave ruse që ta qëllonin edhe atë.

 

“Iu luta të më vrisnin edhe mua. Burri im nuk ishte ushtar. Ne u thamë se jemi civilë. Por ata ishin çnjerëzor”, u shpreh ajo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *