Gjatë 24 orëve të fundit, në Itali humbën jetën edhe pesë pacientë të tjerë. Ndërsa për rastet e reja, autoritetet njoftuan se janë gjetur edhe 295 të infektuar të rinj.

Në total, numri i përgjithshëm i infeksioneve që nga fillimi i pandemisë është 247.832.

Në Lombardi, një nga zonat më të prekura italiane nga koronavirusi, u regjistruan 55 raste të reja.

Ndërsa Basilicata dhe Valle d’Aosta nuk kishte asnjë të prekur në orët e fundit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *