Një tërmet i fuqishëm me magnitutë 5.8 të shkallës rihter ka tronditur banorët në ishullin e Kretës.

 

Tërmeti është ndjerë rreth orës 09:17 të mëngjesit, 22 km në veriperëndim të Arvit dhe 78 km në jug të Heraklion.

 

Lëkundja sizmike raportohet të ketë shkaktuar dëme të lehta në banesa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *