Vllaznia duket se ka plane të mëdha për të ardhmen me ardhjen e sponsorit Alban Xhaferri. Ashtu sic ishte paralajmëruar ka zbritur në Rinas pasditen e kësaj të mërkure ish mesfushori i kombëtares gjermane, Thomas Brdaric. 45 vjecari me origjinë kroate ka një akord në parin për të qënë trajneri i ri i Vllaznisë në sezonin e ri, mirëpo kjo gjë duhet të formalizohet me një firmë mbi kontratë. Brdaric që ka luajtur 8 ndeshje me kombëtaren dhe ka përfaqesuar ekipe si Leverkusen, Shtutgart, Hanover 96 etj, si trajner nuk ka shkelqyer e kulmin e ka si teknik i moshave të Leverkusen. Tek Vllaznia ai pritet të zevendësoje Hysen Dedjen që shpetoi ekipin nga renia nje kategori më poshtë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *