Gianni Infantino, kreu i Fifa ishte i ftuari i nderit në pasditen festive të organizuar nga federata shqiptare  e futbollit me rastin e inagurimit të ambjenteve të reja moderne të këtij institucioni.

 

Ai u shoqërua gjatë gjithë kohës  në këtë ceremoni nga kryeministri Rama dhe presidenti i federatës Armand Duka.

 

Ata e njohen numrin një të futbollit botëror jo vetëm me shtëpinë e re moderne por edhe me të gjitha investimet madhore të kryera nder vite në funksion të zhvillimit të këtij sporti, sidomos projektet e rëndësishme infrastrukturore.

 

Rama madje nuk i kurseu batutat me Infantinon duke sqaruar se qeveria ka qënë mbështetese kryesore e ndërtimit të disa stadiumeve në pak vite.

 

Gianni Infantino me heret pa nga afër stadiumin e ri kombëtar  dhe u prit në kryeministri nga kreu i qeverise Edi Rama.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *