Tre raste të reja kanë rezultuar pozitivë me koronavirus në qytetin e Korçës.

Burime jozyrtare bëjnë me dije se bëhet fjalë për 1 mjek dhe 2 infermierë të spitalit të Korçës. Të infektuarit dyshohet t’i kenë shërbyer 82-vjeçares që doli pozitive me COVID 2 dite me pare. E moshuara ka qenë prej dhjete diteshe e shtruar ne spital.

Nga Njesia Vendore e Kujdesit Shendetesor po punohet per shkeputjen e zinxhirit te transmetimit te persona te tjere.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *