Subscribe

Gjykata e Posacme Kunder Krimit dhe Korrupsionit ka ndryshuar masen e sigurise per Arben Caren, bashkeshortin e gjyqatres Mimoza Margjeka te arrestuar per korrupsion.

 

Gjykata vendosi masen e arrestit shtëpiak per Caren, pas kerkeses se avokateve te tij mbrojtes.

 

Sipas prokurorise Cara, akuzohet se mori nje shume prej 6 mije euro, duke ia dhene bashkeshortes se tij, për te ndryshuar masen e sigurise per nje te arrestuar per trafik klandestinesh.

 

Me heret, gjykata ka ndryshuar edhe masen e sigurise per Margjeken, nga arrest shtepie ne detyrim paraqitje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *