Është ekstraduar nga Shqipëria në Itali, 51-vjeçari nga Durrësi, Dentian Doda.

 

 

Ky shtetas është dënuar nga Gjykata e Milanos me më shumë se 11 vite burg për veprën penale të grupit kriminal me qëllim trafikimin e lëndëve narkotike.

 

 

Doda u arrestua në Shqipëri në shkurt të këtij viti.

 

 

 

Interpol Tirana

 

Ekstradohet nga Shqipëria drejt Italisë, një shtetas i shpallur në kërkim ndërkombëtar, i dënuar me 11 vjet, 8 muaj e 15 ditë burgim, për trafikim të lëndëve narkotike.

 

Falë bashkëpunimit të Interpol Tirana me Interpol Roma, u ekstradua nga Shqipëria drejt Italisë, shtetasi shqiptar i shpallur në kërkim ndërkombëtar:

 

Gentian Deda, 51 vjeç, banues në Durrës.

 

Ky shtetas është arrestuar në shkurt të vitit 2022, në Durrës, nga specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme, në bashkëpunim me shërbimet e Forcës së Posaçme Operacionale, të DVP Durrës.

 

Gjykata e Milanos, Itali, e ka dënuar këtë shtetas, me 11 vjet, 8 muaj e 15 ditë burgim, për kryerjen e veprës penale “Grup kriminal me qëllim trafikimin e lëndëve narkotike”, parashikuar nga Kodi Penal i Italisë.

 

Në zbatim të marrëveshjes së ekstradimit mes dy vendeve, shtetasi Gentian Deda u ekstradua drejt Italisë, për kryerjen e dënimit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *